Reklama

Porozumienie Jarosława Gowina rozpoczęło współpracę z SPChD

Porozumienie Jarosława Gowina podpisało w czwartek umowę o współpracy polityczno-programowej ze Stowarzyszeniem Polskich Chrześcijańskich Demokratów. "Łączy nas przekonanie, że polityka powinna być rozumną troską o dobro wspólne" - powiedział lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin.

Gowin poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że trwa proces integracji środowisk politycznych, które wywodzą się z tych samych chrześcijańsko-demokratycznych korzeni.

"Dzisiaj doszło do aktu podpisania porozumienia o współpracy polityczno-programowej między naszym ugrupowaniem i Stowarzyszeniem Polskich Chrześcijańskich Demokratów, środowiskiem które przez wiele, wiele lat ogrywało kluczową rolę w polskim życiu publicznym, a które również dzisiaj aktywnie działa w wielu obszarach życia publicznego" - podkreślił wicepremier.

Reklama

"Łączy nas przekonanie, że polityka powinna być rozumną troską o dobro wspólne, że w polityce chodzi przede wszystkim o budowanie tego, co łączy Polaków, a nie koncentrowanie się na tym, co dzieli" - dodał Gowin.

Poinformował, że wkrótce ugrupowania te będą mogły przedstawić wspólne inicjatywy programowe. "Jestem przekonany, że ten proces konsolidacji, jednoczenia się między środowiskami centro-prawicowymi wywodzącymi się z etosu chrześcijańskiego będzie kontynuowany" - zaznaczył.

Prezes Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów Adam Kowalczyk podkreślił, że jest przekonany, iż to porozumienie przyniesie owocne wyniki w działaniu na rzecz Polski.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama