Reklama

Reklama

Ponad połowa Polaków dobrze ocenia prezydenta Dudę. Parlament cieszy się mniejszą popularnością.

Ponad połowa Polaków ma pozytywne zdanie na temat prezydentury Andrzeja Dudy, 38 proc. ma o niej negatywne zdanie - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS. Porównując obecny rezultat z majowym badaniem, prezydent uzyskał mniej pozytywnych ocen. Spadają także notowania Sejmu i Senatu.

Jak podkreśla CBOS w czerwcu pogorszyły się notowania Andrzeja Dudy w porównaniu z poprzednim miesiącem. Z uznaniem o prezydenturze Dudy wypowiada się 52 proc. Polaków (spadek o 3 punkty proc. w stosunku do maja), a 38 proc. (wzrost o 3 punkty) ocenia ją negatywnie. 10 proc. nie ma zdania na ten temat.

CBOS: Polacy źle oceniają prace parlamentu

W stosunku do poprzedniego miesiąca odnotowano także pogorszenie notowań parlamentu. Pozytywnie o działalności Sejmu wypowiada się 26 proc. badanych, co jest wynikiem gorszym o 3 punkty proc. w stosunku do poprzedniego badania. Źle izbę niższą ocenia 59 proc. respondentów (wzrost o 5 punktów proc.). 15 proc. nie miało zdania.

Reklama

31 proc. Polaków dobrze ocenia pracę senatorów (spadek o 2 punkty proc.), a 49 proc. (wzrost o 4 punkty proc.) ocenia ją negatywnie; 20 proc. nie ma zdania.

Dowolność metody

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. 

Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) - dane kontaktowe respondent otrzymywał w liście zapowiednim od CBOS, samodzielne wypełnienie ankiety internetowej (CAWI), do której dostęp był możliwy na podstawie loginu i hasła przekazanego respondentowi w liście zapowiednim od CBOS.

We wszystkich trzech przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę. Badanie zrealizowano w dniach od 30 maja do 9 czerwca 2022 roku na próbie liczącej 1050 osób (w tym: 61,6 proc. metodą CAPI, 23,1 proc. - CATI i 15,2 proc. - CAWI).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy