Reklama

Ponad 260 gmin wciąż nie wypłaciło świadczeń "500 Plus"

Prawie co dziesiąta gmina nie wypłaciła jeszcze środków z programu "Rodzina 500 Plus" - poinformowała w radiowej Jedynce minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że będzie starała się zmobilizować te samorządy.

Jak mówiła, do tej pory ponad 260 gmin nie wypłaciło tych świadczeń - mimo że otrzymało na konta środki przeznaczone ten cel. Szczegółowe informacje w tej sprawie minister Rafalska ma otrzymać po 20 maja. Niewykluczone, że lista gmin, które nie wypłaciły środków, zostanie opublikowana na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szefowa resortu zapowiedziała również, że prawdopodobnie w połowie lipca dowiemy się, ile rodzin skorzystało z programu. Wczoraj natomiast Elżbieta Rafalska poinformowała, że do tej pory na wypłaty z programu "Rodzina 500 Plus" przekazano ponad 600 milionów złotych.

Reklama

Program "Rodzina 500 Plus", funkcjonujący od 1 kwietnia, był jedną z głównych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on wsparcie państwa w wysokości 500 złotych miesięcznie na drugie i każde kolejne dziecko, niezależnie od dochodów. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 złotych na osobę miesięczne świadczenie przysługuje już na pierwsze dziecko.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy