Reklama

Reklama

Ponad 100 tys. podpisów pod inicjatywą "W obronie chrześcijan". Wójcik: Udało się w pięć tygodni

Ponad 100 tys. podpisów zebrano pod inicjatywą "W obronie chrześcijan". - Mieliśmy na to trzy miesiące, udało się w pięć tygodni - stwierdził minister w KPRM Michał Wójcik. Podkreślił, że ma ona na celu m.in. ochronę symboli religijnych. - Mamy wiele sytuacji, kiedy są atakowane - mówił wiceprezes Solidarnej Polski.

- W ciągu pięciu tygodni zebraliśmy ponad 100 tys. podpisów pod inicjatywą "W obronie chrześcijan" - powiedział Michał Wójcik w piątek na konferencji prasowej w Myślenicach (małopolskie). Jak podkreślił, obywatelska akcja ma na celu zmiany w kodeksie karnym i doprecyzowanie przepisów o wolności wyznania, aby prokuratura i sąd nie miały wątpliwości, czy dany czyn jest zabroniony.

Michał Wójcik: Wiele sytuacji, gdy atakowane są symbole religijne

- Mamy wiele sytuacji, kiedy atakowane są symbole religijne, malowane są kościoły, piłowane krzyże, Maryja naklejana na toaletach, przedstawiana w kształcie waginy - wyliczał Wójcik, dodając, że wiele spraw było umarzanych z powodu niejasnych sformułowań prawnych.

Reklama

Minister w KPRM zaznaczył, że inicjatywa dotyczy nie tylko katolików, protestantów, prawosławnych, ale i muzułmanów, Żydów i wszystkich, którzy wyznają religię.

Wiceprezes Solidarnej Polski: Dalej będziemy zbierać podpisy

100 tys. podpisów wystarczy do procedowania projektu w Sejmie. - Mieliśmy na to trzy miesiące, udało się w pięć tygodni. Dalej jednak będziemy zbierać podpisy - zapowiedział minister.

Wójcik wyraził też zadowolenie z wyników badania Research Partner, zgodnie z którymi partia Zbigniewa Ziobry cieszy się poparciem 4,7 proc. Polaków. - Chcemy w ramach Zjednoczonej Prawicy wygrać dziewiąte wybory z rzędu, by nie dopuścić (do władzy) tych, dla których takie (religijne) wartości nie mają znaczenia, którzy nie są żadną alternatywą dla dzisiejszego obozu władzy - podkreślił.  

Reklama

Reklama

Reklama