Reklama

Reklama

"Pomóżcie naprawić nóżki naszej córki". 9-letnia Nadia potrzebuje pomocy

"Nadia jest już w trzeciej klasie i coraz trudniej pokonywać jej schody w szkole, ponieważ nie może zginąć dobrze prawej nóżki. Dzieci patrzą ukradkiem, czasami pokazują palcami. Córeczka zagryza zęby, bo musi, a mnie serce łamie się na pół..." - pisze pani Mirosława. Mama 9-letniej Nadii prosi o pomoc w zebraniu środków na zabieg wydłużenia prawej nóżki dziewczynki, którego przeprowadzenie możliwe jest w Paley Institute w USA.

9-letnia dziś Nadia urodziła się ze zbyt krótkimi kościami udowymi. Dwa lata temu przeszła dwie skomplikowane operacje w Paley Institue w Stanach Zjednoczonych. Po zabiegu pięć miesięcy spędziła w gipsie od pasa w dół. 

"Dr Paley to światowej sławy amerykański ortopeda, który podejmuje się leczenia najbardziej skomplikowanych przypadków. Jeśli on by nie pomógł Nadii, to nie pomógłby jej nikt" - mówi pani Mirosława.

Teraz czeka ją kolejna operacja w USA. 

Dziewczynka cztery razy w tygodniu uczęszcza na rehabilitację, finansowaną zarówno przez NFZ jak i prywatnie. "Do tego jeszcze mnóstwo ćwiczeń w domu, żeby nóżki były dobrze przygotowane do operacji, a mięśnie jak najbardziej elastyczne" - opowiada mama dziewczynki.

W ostatnim czasie dziecko zaczęło mocno rosnąć, od czerwca aż 5,5 cm i mierzy już 117,5 cm. "Ten wzrost, który w zwyczajnych warunkach bardzo by nas ucieszył, tutaj tylko powoduje kolejne zmartwienia. Im córeczka wyższa, tym wada jeszcze bardziej daje o sobie znać..." - mówi pani Mirosława.

Reklama

"Czasami się zastanawiam, co dla mojej córki jest trudniejsze? Ból fizyczny związany z licznymi deformacjami, czy ciekawskie spojrzenia na ulicy, wskazywanie palcami? Ile cierpienia jest w stanie znieść 9-letnia dziewczynka? Dlaczego musi chować się ze wstydem za długimi sukienkami? Pytania, wciąż te pytania. A łzy cieknące z bezsilności nadal nie chcą wyschnąć" - dodaje mama Nadii. 

"Nadia wstydzi się swojego wyglądu. Nie chce wychodzić z domu, spędzać czasu z rówieśnikami. Ludzie wskazują ją palcami, obracają się na ulicy. Kiedyś usłyszała od dzieci, że ze swoimi krótkimi nogami i dłuższymi rękami przypomina małpkę... Dzisiaj jej prawa nóżka jest krótsza od lewej o 8 cm i ta różnica cały czas się powiększa" - opowiada.

Rodzice dziewczynki proszą o pomoc w sfinansowaniu operacji. "W ostatnich tygodniach mocno wzrósł kurs dolara, dlatego wciąż brakuje nam ponad 230 tys. zł... Bardzo proszę o wsparcie, bez Was nie uda nam się naprawić nóżek Nadii...Pomóżcie nam uratować, naprawić te kochane, zbyt krótkie nóżki naszej córki" - apelują.

Zbiórkę na rzecz dziewczynki prowadzi fundacja Siepomaga Pomóc można TUTAJ.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama