Reklama

Reklama

Polsko-rosyjskie regulacje przewozowe: Teraz ruch Moskwy

Najbliższy krok w sprawie polsko-rosyjskich regulacji przewozowych należy do strony rosyjskiej. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w ciągu najbliższych trzech tygodni Moskwa ma przygotować projekt zmian swoich przepisów wewnętrznych, tak aby nie dyskryminowały polskich przewoźników.

"Do 18 marca strona rosyjska zobowiązała się do przedstawienia nowych uregulowań, które idą w myśl ducha zmian na korzyść naszych przewoźników" - powiedział Jerzy Szmit. Wiceminister dodał, że później nowe przepisy ma zatwierdzić rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości.

Szmit powiedział, że do spotkania ze stroną rosyjską dojdzie najprawdopodobniej na początku kwietnia i wówczas zostanie ocenione, czy przeprowadzone zmiany idą w satysfakcjonującym Polskę kierunku.

Wiceminister infrastruktury poinformował też, że innym elementem negocjacji jest także kwestia wwożenia paliwa do Polski przez rosyjskie ciężarówki. Rosjanie chcieliby wwozić paliwo bez limitu. Wiceszef resortu infrastruktury ocenił, że jest to postulat trudny do zrealizowania, ale zapowiedział konsultacje w tej sprawie z ministerstwem finansów.

Reklama

Szmit poinformował też, że w najbliższym czasie odbędzie konsultacje na temat sytuacji branży drogowych przewozów towarowych ze swoimi odpowiednikami z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

18 lutego, po ponad dwóch miesiącach negocjacji, zostało podpisane polsko-rosyjskie porozumienie dotyczące przewozów towarowych. Ma ono obowiązywać do 15 kwietnia. Po tym terminie Polska i Rosja powinny zawrzeć porozumienie długookresowe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy