Reklama

Reklama

Polsko-białoruska granica. Ataki w miejscach, gdzie nie ma przęseł w zaporze

Straż Graniczna powiadomiła, że 33 osoby próbowały we wtorek nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Jak poinformowano, osoby m.in. z Egiptu, Senegalu, Kamerunu i Maroka próbowały przekroczyć granicę tam, gdzie nie ma jeszcze przęseł w budowanej zaporze. Budowa zapory na granicy ma się zakończyć 30 czerwca.

Jak informuje Straż Graniczna, 32 spośród tych osób chciały dostać się na terytorium Polski na terenie działania placówki SG w Białowieży.

Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała, że nie była to jedna grupa, która chciała sforsować granicę, ale były to osoby, które w różnych miejscach chciały przekroczyć granicę w miejscach, gdzie nie ma jeszcze zainstalowanych przęseł w budowanej zaporze.

Granica polsko-białoruska. Budowa zapory 

Budowa zapory - jak wcześniej informowano- ma się zakończyć do 30 czerwca. Do tego terminu obowiązuje także rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Reklama

ZOBACZ: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano imigrantów i "kurierów"

Od 1 lipca do 15 września będzie natomiast obowiązywać wydany przez wojewodę podlaskiego zakaz zbliżania się do granicy na odległość 200 metrów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy