Reklama

Polska wygrywa z Arabią Saudyjską. Prezydent oglądał mecz w kole gospodyń

Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2:0 w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Katarze. Piłkarskie emocje udzieliły się również politykom. Prezydent Andrzej Duda pochwalił się, że oglądał mecz wspólnie z członkiniami koła Gospodyń Wiejskich pod Krakowem. Przewodniczący PO Donald Tusk docenił interwencję Wojciecha Szczęsnego, który obronił rzut karny.

Zwycięski mecz reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską prezydent Andrzej Duda obejrzał w siedzibie koła Gospodyń Wiejskich w Masłomiący, w gminie Michałowice pod Krakowem.

Polska-Arabia Saudyjska. Politycy gratulują "Biało-Czerwonym"

"Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy Biało-Czerwonym!!!" - napisał prezydent po ostatnim gwizdku. 

Premier Mateusz Morawiecki docenił występ Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego. Pogratulował także całej drużynie.

"Trenerze, bardzo dziękujemy! Gratulacje dla całej drużyny i skupiamy się już na meczu z Argentyną." - napisał szef polskiego rządu. 

Reklama

Premier trafnie wytypował wynik meczu z Arabią Saudyjską w podcaście, który został opublikowany przed rozpoczęciem spotkania. - Po cichu mam nadzieję, że Arabia Saudyjska swój najlepszy mecz turnieju ma już za sobą. 2:0 i awans jest nasz. Takiego scenariusza bym sobie życzył i tak będę kibicował - mówił Morawiecki.

Donald Tusk, od wielu zdeklarowany fan piłki nożnej i miłośnik "haratania w gałę" docenił interwencję Wojciecha Szczęsnego, który w doliczonym czasie pierwszej połowy obronił rzut karny oraz dobitkę. 

Mundial 2020. Politycy czekają na mecz z Argentyną

"Mamy to! Wielkie emocje, ale trzy punkty dla Biało-Czerwonych. Dziękujemy za dziś i czekamy na mecz z Argentyną" - napisał Włodzimierz Kosiniak-Kamysz. 

Meczu z Argentyną, który prawdopodobnie zadecyduje o awansie do kolejnej fazy turnieju, nie może się doczekać również Szymon Hołownia (Polska 2050).

Lider Konfederacji Krzysztof Bosak pochwalił się na Twitterze trafnym wytypowaniem wyniku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polska | Mundial 2022 | Katar | polska arabia saudyjska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy