Reklama

Polska tonie w nie swoich śmieciach

Jak wynika z odpowiedzi na zapytanie posła PO Krzysztofa Brejzy na temat ilości odpadów przywiezionych do Polski w latach 2015-2017, liczba wwiezionych do kraju śmieci w ciągu dwóch lat wzrosła ponad dwukrotnie.

Poseł Brejza odpowiedzią Ministerstwa Środowiska podzielił się na Twitterze. 

"Szok. Ministerstwo Środowisko przyznaje - w 2017 do Polski wwieziono ponad dwukrotnie (!) więcej śmieci niż w 2015. Nie tylko odpady z Niemiec, ale nawet z... Nigerii i Australii" - napisał.

Do Polski trafiały głównie odpady z krajów Unii Europejskiej - Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Austrii. Śmieci przyjmowano także z Litwy i Słowenii. 

Ministerstwo przyznało się też do wwiezionych odpadów spoza Unii. W odpowiedzi na zapytanie poselskie wyróżniono Nigerię, Australię i Szwajcarię. 

Reklama

Faktyczny przywóz odpadów do Polski w 2015 roku wyniósł 154 tys. ton. W 2016 roku było to już 256 tys. ton, a w 2017 więcej o ponad 120 tys. ton, bo 377,7 tys. 

Wynik z 2017 roku jest ponad dwukrotnie większy od wyniku z 2015 roku.

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, procedury i zasady dotyczące wydawania decyzji na przewożenie odpadów między państwami opierają się na przepisach unijnych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy