Reklama

Polska przerzuca wojsko. Na wschód przemieszcza się 700 żołnierzy

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że z zachodniej Polski w rejon Białej Podlaskiej przemieszcza się 700 żołnierzy z 10. Brygady Kawalerii Pancernej wraz ze sprzętem. To szkolenie, które ma przećwiczyć przerzut wojsk na dużą odległość wraz z czołgami.

"Wojsko Polskie codziennie aktywnie realizuje plan szkolenia. Z zachodniej Polski w rejon Białej Podlaskiej z 10BKPanc przemieszcza się 700 żołnierzy wraz ze sprzętem. Doskonalimy mobilność i szybkie dostosowanie do sytuacji. Dbamy o bezpieczeństwo Polaków" - napisał w piątek na Twitterze Błaszczak.

Mjr Artur Pinkowski, rzecznik prasowy 11. Lubuskiej Dywizja Kawalerii Pancernej, pod którą podlega 10. Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa (woj. dolnośląskie), wyjaśnił w rozmowie, że głównym zadaniem ćwiczenia jest przemieszczenie żołnierzy Brygady wraz ze sprzętem na dużą odległość. 

Reklama

- Jest to ćwiczenie planowe, mające sprawdzić gotowość 10. Brygady do realizacji takiego zadania - powiedział mjr Pinkowski.

Rzecznik wyjaśnił też, że wraz z żołnierzami przerzucane są na wschód czołgi Leopard, które są transportowane przez samochody ciężarowe na niskopodłogowych zestawach do przewozu czołgów.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy