Reklama

Reklama

"Polska Obywatelska 2.0". Pierwsza regionalna konwencja programowa

W Rzeszowie w sobotę odbyła się pierwsza regionalna konwencja programowa Platformy Obywatelskiej. Efekty poszczególnych debat w regionach mają znaleźć się w programie "Polska Obywatelska 2.0", który partia przyjmie we wrześniu.

"To jest dla nas nowy rozdział; te 2.0 nie jest czymś przypadkowym. Otwieramy, budujemy nową Platformę. Nowy jej początek, nowy jej program, nową energię  i nowe emocje" - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodał, że PO "chce być gotowa" do wyborów samorządowych za 2,5 roku oraz wyborów parlamentarnych za 3,5 roku. W ocenie Schetyny, w polskiej polityce jest za "dużo obietnic wyborczych", a za mało "konkretów i ich realizowania". "Dlatego mówimy, że nie będziemy obiecywać. Chcemy ten program pisać razem z Polakami" - zauważył. Tematem rzeszowskiej regionalnej konwencji programowej była "Polska Obywatelska 2.0 - Wyzwania Polski Cyfrowej oraz Fundusze Europejskie". "Zaczynamy od Rzeszowa i Podkarpacia, bo jest to miejsce symbolicznego sukcesu wielkich europejskich pieniędzy, które udało się tutaj zainwestować w innowacje, wyższe uczelnie, w modernizacje" - zaznaczył Schetyna.

Reklama

Na pytanie dziennikarzy, jak odbiera ostatnie wsparcie jego osoby przez Donalda Tuska powiedział, że Tusk "mimo tego, że ma wielką odpowiedzialność na swoich barkach, jeśli chodzi o Brexit i kwestie emigracyjne, to myślę, że obserwuje scenę polityczną i to, co dzieje się w Polsce".

"Mogę się cieszyć, że podobnie spoglądamy na kwestie tego, co dzieje się w Polsce i mogę się cieszyć, że podobnie spoglądamy na  kwestie PO, naszego miejsca w opozycji i w przyszłości. Co robić, jak zbudować wzajemne zaufanie, program, a końcu przekonać i wygrać wybory. Nikt inny, jak Donald Tusk nie jest takim specjalistą, jak się wygrywa wybory. Szczególnie te wybory przeciwko PiS. Będziemy czerpać z jego wiedzy i doświadczenia także" -  powiedział Schetyna.

Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak podkreślił, że PO "w tym roku nie ma wakacji". "Zaczynamy w Rzeszowie i praktycznie co tydzień w różnych miastach Polski będziemy organizować debaty i konwencje programowe, aby zakończyć je we wrześniu przyjęciem programu PO. Nazywamy go "Polska Obywatelska" 2.0 aby podkreślić, że jest to program dla obywateli, gdzie jakość życia, usługi lokalnej, infrastruktura będą w centrum naszej uwagi" - powiedział Siemoniak.

Tematami kolejnych debat PO w regionach będą m.in. infrastruktura 25 czerwca w Toruniu i Bydgoszczy oraz gospodarka morska  27 czerwca w Gdańsku.

Na regionalnej konwencji programowej PO w Rzeszowie byli także m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i szef klubu PO Sławomir Neumann.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje