Reklama

Reklama

"Polska na nowo". Konfederacja zapowiada m.in. zmiany w podatkach

- Nasz program dotyczyć będzie wizji Polski po lockdownie; to będzie wyjście z kryzysu, jaki nam zgotował rząd, wprowadzając lockdown - podkreślił szef koła Konfederacji Jakub Kulesza. Podczas konwencji programowej liderzy ugrupowania przedstawią program "Polska na nowo", którego postulaty podzielone są na 5 filarów: kwestie podatków, cen, opieki zdrowotnej, edukacji i państwa prawa.

Konwencja programowa Konfederacji z udziałem jej liderów: Krzysztofa Bosaka, Jakuba Kuleszy, Roberta Winnickiego, Grzegorza Brauna, Janusza Korwin-Mikkego rozpoczęła się o godz. 12 w warszawskim parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego. Politycy zaprezentują poszczególne części programu pod nazwą "Polska na nowo".

Jednym z rozwiązań proponowanych przez Konfederację, dotyczących podatków i ekonomii, "będzie postulat dotyczący likwidacji 15 podatków". Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk zapowiedział, że Konfederacja zaproponuje przeprowadzenie tego za pomocą jednej ustawy, a wśród zlikwidowanych podatków ma się znaleźć m.in podatek cukrowy oraz podatek od umów cywilnoprawnych.

Reklama

Wakacje z Konfederacją

Na konwencji ma również zostać zainaugurowana seria organizowanych przez Konfederację imprez, które odbędą się w popularnych turystycznych miejscowościach na terenie całego kraju pod hasłem "Wakacje z Konfederacją". Trasa potrwa do 7 sierpnia i obejmie ponad 30 miejscowości.

"Polska na nowo" to, jak podkreślają politycy Konfederacji, kompleksowa wizja Polski "po lockdownie". - To po pierwsza wizja Polski pocovidowej, tego co należy naprawić, co w ciągu ostatniego roku uległo olbrzymiej zapaści - powiedział rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk. Podkreślił również, że będzie to odpowiedź na rządowy program "Polski Ład".

Więcej na ten temat przeczytasz na polsatnews.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy