Reklama

Polska Fundacja Narodowa zapłaciła milion zł youtuberowi. Nagrał film o Polsce

Polska Fundacja Narodowa wydała ponad milion złotych na wizytę w naszym kraju popularnego youtubera Caseya Neistata. Twórca internetowy, którego kanał śledzi 12,5 mln użytkowników, przyleciał nad Wisłę w 2018 roku, aby wziąć udział w projekcie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z jego wizyty w naszym kraju powstał dziewięciominutowy film.

Popularny youtuber Casey Neistat przyjechał do Polski w grudniu 2018 roku na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej. Twórca internetowy, którego kanał śledzi ponad 12,5 mln użytkowników, był jedną z osób, która wzięła udział w projekcie "100x100" organizowanym na 100-lecie niepodległości naszego kraju.

Mężczyzna podczas pobytu nad Wisłą zwiedził Warszawę, zjadł obiad w Hali Koszyki, jeździł na elektrycznej hulajnodze oraz odwiedził swoich fanów w Centrum Expo XXI. Spotkał się również z premierem Mateuszem Morawieckim, z którym testował najnowsze modele polskich dronów.

Reklama

Z wizyty w Polsce powstał później dziewięciominutowy film, który do tej pory został wyświetlony na YouTubie 1,6 mln razy.

Koszty okryte tajemnicą

Koszt wizyty youtubera w naszym kraju długo pozostawał tajemnicą. Ujawnienia kwoty domagał się od Polskiej Fundacji Narodowej internauta Kamil Świątek. Ta odmówiła, dlatego sprawa trafiła do sądu. 

"Po 1567 dniach, dwóch procesach sądowych, które PFN przegrała w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, dostałem odpowiedź na mój wniosek o dostęp do informacji publicznej" - poinformował na Twitterze.

Jak się okazało całkowity koszt wizyty internetowego celebryty w Polsce wyniósł blisko 1,18 mln złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: youtuber | Polska Fundacja Narodowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy