Reklama

Reklama

Polsatnews.pl: Jest porozumienie w Zjednoczonej Prawicy

W środę wieczorem (23 września) Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro porozumieli się w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy - informuje polsatnews.pl. Jak ustalił portal, prezes PiS wejdzie do rządu jako wicepremier.

Spotkanie Kaczyńskiego i Ziobry w należącej do Kancelarii Prezydenta willi przy ul. Bacciarellego w Warszawie. zakończyło się ok. godz. 20.30.

Wcześniej odbyły się niezależne narady władz PiS i Solidarnej Polski.

"W jedności siła" - napisała późnym wieczorem na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek.

Jak dowiedział się polsatnews.pl, Jarosław Kaczyński będzie szefem komitetu do spraw bezpieczeństwa. Będzie nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Rozmowy na Nowogrodzkiej

Po naradzie przywództwa PiS na ul. Nowogrodzkiej rzeczniczka partii Anita Czerwińska informowała, że "piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji"

Reklama

- Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - stwierdziła.

To jak dotąd jedyny oficjalny komunikat partii rządzącej po naradzie. 

Wzięli w niej udział najważniejsi politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i były marszałek Sejmu Marek Kuchciński. 

Przed godz. 16 politycy opuścili siedzibę partii. Po godz. 17 poinformowano, że z Nowogrodzkiej wyjechał premier Mateusz Morawiecki. 

Tematy spotkania

- Na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa PiS omawiano m.in. możliwe scenariusze polityczne, ale także sprawy wewnątrzpartyjne, jak choćby kwestie związane z organizacją kongresu partii - poinformowała Czerwińska po zakończeniu spotkania.

Pytana, co dalej ze Zjednoczoną Prawicą i czy podjęto już jakieś decyzje, odparła, że "piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji".

- Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - zaznaczyła.

Czerwińska pytana o warunki, jakie szef PiS Jarosław Kaczyński postawił liderowi Solidarnej Polski Zbigniewowi Ziobro, aby współpraca w ramach Zjednoczonej Prawicy mogła być kontynuowana i czy wśród nich znalazła się kwestia LGBT, Czerwińska odparła: "Postawione warunki powinny na razie pozostać tylko do wiedzy naszego koalicjanta. Jednak w sprawie, o którą pan pyta, stwierdzam z całą stanowczością, że ten temat nie pojawił się w żadnych rozmowach".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje