Reklama

Reklama

Polsat News wyprzedził TVP Info w październiku

Polsat News z wynikiem 2,32 proc. udziałów w grupie wiekowej 16-49, wyprzedził w październiku TVP Info i awansował w zestawieniu najpopularniejszych kanałów newsowych w kraju. Przewaga nad dostępnym w telewizji naziemnej TVP Info wyniosła 0,2 pkt proc.

Według danych Nielsen Audience Measurement, w październiku Polsat News osiągnął udziały w grupie 16-49 na poziomie 2,32 proc. i tym samym awansował w rankingu stacji informacyjnych na drugą pozycję. Przewaga nad trzecim, dostępnym w telewizji naziemnej, TVP Info wyniosła w poprzednim miesiącu 0,2 pkt. proc.

W ujęciu rok do roku Polsat News prawie trzykrotnie poprawił swój udział w tej grupie wiekowej, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich kanałów informacyjnych w Polsce.

W grupie wszystkich badanych Polsat News odnotował udziały na poziomie 2,54 proc. W tym przypadku wynik w ujęciu rok do roku wzrósł dwukrotnie. Był to najlepszy październik w historii Polsat News.

Reklama

"Przed nami kolejne wyzwania"

- Cieszę się z zaufania widzów. Wzrost oglądalności i wyprzedzenie TVP Info w grupie komercyjnej to przede wszystkim ogromna zasługa zespołu i realizacja obranej przez nas strategii. Przed nami kolejne wyzwania - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji Polsat.

Polsat News znalazł się także na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych stacji telewizyjnych w Polsce we wrześniu.

Jednym z najczęściej cytowanych był fragment programu "Debata Dnia", gdy o księdzu Tadeuszu Rydzyku wypowiedziała się posłanka PiS Anna Milczanowska oraz poseł Lewicy Andrzej Rozenek.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 44 715 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-30 września 2020 roku.

Reklama

Reklama

Reklama