Reklama

Reklama

Politycy PO: Szydło broni interesów PiS

Premier Beata Szydło broni przede wszystkim interesów PiS a nie Polski - w ten sposób politycy PO Andrzej Halicki i Tomasz Lentz skomentowali konferencję szefowej rządu po decyzji Komisji Europejskiej o przeprowadzeniu oceny praworządności w Polsce.

Według Andrzeja Halickiego premier Szydło udaje, że nie rozumie na czym polega problem. Zdaniem posła Platformy po dwóch miesiącach rządów PiS, Polska z pozycji lidera i wzoru dla innych spada w Unii Europejskiej na ostatnią pozycję jeśli chodzi o reputację. 

Andrzej Halicki podkreślił, że rozpoczynająca się unijna procedura wynika ze stylu, w jakim PiS forsuje ustawy i przeprowadza działania wobec instytucji, które mają swoje umocowanie konstytucyjne. 

Poseł Tomasz Lentz powiedział, że Platforma będzie budowała dobry wizerunek Polski w Unii Europejskiej ale nie zgodzi się na sytuację, w której zagrożone są podstawy funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Nawiązując do apelu premier Szydło o wspólne budowanie dobrego wizerunku Polski, poseł Lentz wypomniał politykom PiS organizowanie na forum europejskim "pseudonaukowych konferencji" na temat tragedii smoleńskiej oraz rzekomego fałszowania wyborów, podczas których mieli oni mówić, że w Polsce dochodzi do "putinizacji". 

Reklama

Poseł Lentz zauważył, że według nieoficjalnych informacji także przedstawiciel Węgier poparł decyzję Komisji Europejskiej dotyczącą wszczęcia procedury wyjaśniania sytuacji w Polsce. Oznacza to według posła PO, że wyjazd prezesa Jarosława Kaczyńskiego na spotkanie z premierem Węgier Victorem Orbanem nie na wiele się przydał.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje