Reklama

Policjanci z CBŚP rozbili gang podrabiający żel do prania

Policjanci z CBŚP rozbili gang specjalizujący się w produkcji i obrocie podrobionym żelem do prania. Grupa mogła narazić zagraniczne koncerny na straty sięgające kilkuset tysięcy zł. Zatrzymano dotąd sześć osób.

Ostatnie lata pokazują, że polskie grupy przestępcze coraz chętniej zajmują się przestępczością gospodarczą - najczęściej jest to jednak obrót podrobionymi papierosami lub wyłudzenia podatku VAT.

Podrobiony żel do prania

Tym razem - jak poinformowała PAP p.o. rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz, policjanci z rzeszowskiego CBŚP, wpadli na trop gangu zajmującego się produkcją i obrotem podrobionym żelem do prania. Specyfik był sprzedawany pod markami znanych zagranicznych koncernów.

- Zatrzymaliśmy w sumie sześć osób na terenie woj. wielkopolskiego. Cztery z nich usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci zabezpieczyli też 13,5 tys. litrów podrobionych żeli do prania - powiedziała Hamelusz.

Reklama

Przeszukania w kilku województwach

Przeszukania były prowadzone w kilku województwach - w lubelskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i śląskim. W jednej z firm, oprócz podrobionego żelu do prania, policjanci znaleźli też szampony i maszynki do golenia.

- Wszystko było opatrzone znakami towarowymi znanych ogólnoświatowych marek. Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - dodała Hamelusz.

Grozi im do 5 lat więzienia

Zgodnie z przepisami prawa za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakiem towarowym grozi do 2 lat więzienia. Jeśli jednak sprawca uczynił sobie z tego źródło dochodu lub chodzi o towar znacznej wartości, zagrożenie wzrasta do 5 lat. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej również grozi do 5 lat więzienia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama