Reklama

Policja szuka pedofila. Zabrał 8-latkę sprzed szkoły

Policja szuka mężczyzny, który dopuścił się tzw. innej czynności seksualnej wobec 8-latki. Dziecko zabrał sprzed szkoły w Bierzwniku (zachodniopomorskie), a następnie pozostawił w pobliskim Dobiegniewie (lubuskie) - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

W piątek informację o uprowadzeniu dziewczynki podało Radio Szczecin. Dziecko wróciło do domu, jest pod opieką rodziców.

Maludy przekazał PAP, że do porwania doszło w czwartek. Z ustaleń policji wynika, że 8-latka, wracając tego dnia ze szkoły w Bierzwniku, wsiadła do samochodu kierowanego przez nieznanego mężczyznę. Ten, już na terenie woj. lubuskiego, miał dopuścić się wobec dziecka tzw. innej czynności seksualnej.

"Obecnie prowadzimy intensywne czynności mające na celu ustalenie i schwytanie mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Dziewczynka jest w domu pod opieką rodziców. Kiedy to będzie możliwe, w obecności psychologa zostanie przesłuchana w sądzie" - powiedział PAP Maludy.

Reklama

Dodał, że sprawą zajmują się policjanci z komendy powiatowej w Strzelcach Krajeńskich wspierani przez doświadczonych funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Gorzowie.

Za przestępstwo o takim charakterze grozi do ośmiu lat więzienia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy