Reklama

Reklama

Policja rozbiła grupę oszustów. Działali metodą "na wnuczka"

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili grupę oszustów działających metodą "na wnuczka". Zatrzymanych zostało 9 osób. Straty jakie spowodowali są szacowane na kilkaset tysięcy złotych. Sprawcy dokonywali przestępstw na terenie Polski, Niemiec, Szwajcarii i Kanady.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu wspólnie z policjantami z komendy miejskiej we Wrocławiu prowadzili od grudnia akcję wobec osób, podejrzanych o dokonywanie oszustw metodą "na wnuczka".

Przeszukania we Wrocławiu

9 grudnia 2016 roku kilkudziesięciu funkcjonariuszy weszło jednocześnie w kilku miejscach na terenie Wrocławia do mieszkań osób podejrzanych. Zatrzymanych zostało 9 osób, w tym 3 kobiety.

Zatrzymani

Wśród zatrzymanych są organizator, osoby dzwoniące i osoby odbierające pieniądze. W trakcie przeszukań zabezpieczono sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe oraz kilka tysięcy złotych.

Reklama

Przestępstwa w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Kanadzie

Policjanci pracowali nad sprawą od kilku miesięcy. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani dopuszczali się przestępstw na terenie całego kraju, a także w Niemczech, Szwajcarii oraz Kanadzie. Każda z poszkodowanych osób straciła od kilku do ponad stu tysięcy złotych.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy