Reklama

Policja o WOŚP: Tylko drobne incydenty

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie, a w całym kraju doszło tylko do drobnych incydentów związanych z kwestami, zwykle kradzieży lub prób kradzieży - podsumowała w poniedziałek Komenda Główna Policji.

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i wszystkich, którzy wspierali WOŚP, czuwało kilkanaście tysięcy policjantów, którzy m.in. kontrolowali, czy zbiórki prowadziły osoby uprawnione.

Policja odnotowała 35 zdarzeń, w tym 7 przestępstw, m.in. rozbój i oszustwa. Ponadto zarejestrowano wykroczenia, jak kradzieże puszek ze sklepów lub wyjęcie niewielkiej sumy pieniędzy z puszek.

Policjanci zatrzymali i doprowadzili do jednostek osiem osób, w tym cztery za przestępstwa i cztery za wykroczenia. Według KGP, biorąc pod uwagę skalę zbiórki, można powiedzieć, że kwesta, tak jak w ubiegłych latach, przebiegła bezpiecznie i spokojnie.

24. Finał WOŚP

Reklama

W niedzielę do 21.00 w ramach 24. Finału WOŚP 120 tys. wolontariuszy zebrało ponad 24 mln zł, a jak podała Orkiestra po północy w poniedziałek, zebrana kwota przekroczyła 44 mln zł. Ostateczny wynik tegorocznej zbiórki będzie znany za kilka tygodni.

Pieniądze zebrane w tegorocznym finale fundacja przeznaczy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy