Reklama

Reklama

Polak szpiegował dla Rosjan? Prokuratura przedłużyła śledztwo

Sąd apelacyjny przedłużył do 14 stycznia areszt wobec podejrzanego o szpiegostwo Stanisława Sz. - podaje Polska agencja Prasowa, powołując się na Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie. Również do tego dnia przedłużone jest śledztwo w tej sprawie.

Rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski powiedział, że 8 października sąd zdecydował o przedłużeniu aresztowania, którego poprzedni termin ubiegł 14 października. Nie udzielił informacji o przebiegu tego tajnego śledztwa.

"Śledztwo przeciwko Stanisławowi Sz. pozostaje w toku, co uniemożliwia, z uwagi na dobro postępowania, przekazanie informacji odnośnie wyniku już przeprowadzonych i charakteru zaplanowanych czynności w sprawie" - powiedział PAP rzecznik.

Przed rokiem podejrzani o szpiegostwo Stanisław Sz. z podwójnym obywatelstwem i oficer Wojska Polskiego Z.J. zostali aresztowani. Sz. i oficer mieli szpiegować dla rosyjskiego wywiadu wojskowego. Sprawy wojskowego i cywila łączą się, ale związek nie polega na tym, że ze sobą współdziałali.

Reklama

Sz. ma zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, za co kara wynosi od roku do 10 lat więzienia. J. jest podejrzany o udział w działalności obcego wywiadu przeciw Rzeczypospolitej Polskiej, za co grozi od 3 do 15 lat więzienia. Osobne śledztwo w sprawie oficera przedłużono do końca roku, tak jak i areszt dla niego. Prokuratura wojskowa również nie informuje o prowadzonym postępowaniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy