Reklama

Reklama

Polacy zabrali głos w kwestii przyszłości premiera Morawieckiego. Sondaż

Ponad połowa Polaków nie zgadza się na odwołanie Mateusza Morawieckiego ze stanowiska premiera przed końcem obecnej kadencji - wynika z sondażu dla "DGP" i RMF FM. Zmiany premiera nie chce również część wyborców opozycji.

Z najnowszego sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM wynika, że przeciwko wcześniejszemu odwołaniu Morawieckiego ze stanowiska premiera jest 51,3 proc. badanych, z czego 29,6 proc. zdecydowanie nie zgadza się na jego wcześniejsze odwołanie, zaś 21,7 proc. raczej się nie zgadza. 

Za wymianą szefa rządu przed upływem obecnej kadencji jest natomiast 40,6 proc. Polaków, z czego 32,6 proc. zdecydowanie się z tym zgadza, zaś 8 proc. raczej się zgadza.

Mężczyźni przychylni premierowi

Przeciwko odwołaniu premiera jest 90 proc. wyborców PiS, zaś 7 proc. uznałoby to za dobry krok. Odwołania premiera nie chce też 21 proc. wyborców KO, 40 proc. wyborców Lewicy, 57 proc. wyborców PSL i Kukiz`15 i 4 proc. wyborców Konfederacji.

Reklama

Przychylni premierowi są bardziej mężczyźni. Przeciwko jego wcześniejszemu odwołaniu jest 59 proc. z nich. W przypadku kobiet jego pozostania na stanowisku chce 44 proc. badanych. Z kolei podział według wieku wskazuje, że najlepiej premier jest odbierany wśród 50-latków. Ponad 60 proc. jest przeciwnych jego ewentualnemu odwołaniu. Najgorzej odbierany jest natomiast wśród najmłodszych Polaków. 52 proc. z nich uważa, że powinien zostać zdymisjonowany. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy