Reklama

Polacy wolą mobile. Sześć powodów, by skorzystać z aplikacji newsowej

Interia udostępniła nową odsłonę swojej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android. Pojawiło się w niej wiele rozwiązań, o które już od jakiegoś czasu pytali użytkownicy. Od teraz dostępne są w niej m.in. tryb nocny czy skróty do najnowszych dodatków i usług. Ale jakie są jeszcze inne powody, dla których warto z niej skorzystać? Sprawdziliśmy.

Według danych z 2019 roku każdy obywatel Polski ma statystycznie więcej niż jeden telefon: jak wynika z raportu Global Digital 2019, na jednego Polaka przypada 1,33 karty SIM. Rozmaite sondaże potwierdzają, że ponad połowa z nas korzysta z telefonu przez kilka godzin dziennie. Smartfony towarzyszą nam już właściwie w każdym momencie naszego życia.

Dlaczego warto zostać użytkownikiem najnowszej aplikacji newsowej Interii? Oto najważniejsze powody!

Najlepsza prognoza pogody i alerty smogowe

O tym, że najlepszą prognozę pogody polscy internauci znajdą właśnie w Interii, wiadomo już od dawna. Od tej chwili, za sprawą nowej wersji aplikacji, ułatwiony dostęp do niej zyskali również właściciele urządzeń z systemem Android. Aktualna prognoza pogody jest od teraz widoczna w bloczku na stronie głównej aplikacji oraz w osobnej odsłonie zawierającej szczegółową prognozę pogody. Dzięki temu w poszukiwaniu najświeższych doniesień pogodowych nie trzeba już więcej przewijać kolejnych ekranów aplikacji.

Reklama

Aplikacja może także wyświetlać na naszym telefonie powiadomienia dotyczące jakości powietrza w naszym mieście i w naszej najbliższej okolicy.

Pobierz nową wersję Aplikacji Interia >

Artykuły do słuchania

W nowej wersji aplikacji zaimplementowano zupełnie nową funkcję: "Czytaj artykuł". Pozwala ona za pomocą jednego dotknięcia uruchomić wersję audio danego tekstu.

Dzięki temu z jego treścią można się zapoznać nawet wtedy, gdy okoliczności nie sprzyjają częstemu spoglądaniu na ekran: podczas wykonywania domowych czynności, a nawet na spacerze czy zakupach. Takie udogodnienie może się również spodobać osobom niedowidzącym lub cierpiącym na chorobę lokomocyjną.

Przyjazny dla oczu tryb ciemny

Jedną ze zmian, których użytkownicy aplikacji oczekiwali najbardziej, było wprowadzenie trybu ciemnego. Nic więc dziwnego, że w najnowszej jej odsłonie pojawiła się możliwość uruchomienia motywu "Dark Mode", szczególnie cenionego przez osoby o wrażliwym wzroku.

Tryb ciemny docenią również ci, którym po telefon zdarza się sięgać po zmroku i w ciemnych pomieszczeniach - layout oparty na elementach o niskim kontraście pozwala uniknąć oślepienia i nie męczy oczu. Wpływa także na mniejsze zużycie baterii w smartfonie.

Aplikacja skrojona na miarę

Najnowsza wersja aplikacji wprowadziła szerokie możliwości personalizacji. Jej użytkownicy mogą od teraz z łatwością ustawić odpowiadający im rozmiar czcionki, wybrać najbardziej odpowiadający im motyw graficzny (jasny lub ciemny), a także zadecydować, jakie informacje mają być wyświetlane w pierwszej kolejności na ekranie ze stroną główną. Dzięki temu każdy z nas może w kilku prostych krokach dostosować aplikację do własnych potrzeb i preferencji.

Pobierz nową wersję Aplikacji Interia >

Wygodne skróty do najważniejszych usług i informacji

W obecnej wersji aplikacji znajdziemy m.in. nowy bloczek rekomendacji, usprawniające nawigację menu "tap bar", które ulokowano w dolnej części ekranu, a także zupełnie nową kategorię treści - opatrzoną etykietą "Najnowsze" - w której eksponowane będą najświeższe materiały publikowane w portalu.

Natomiast kategoria "Najpopularniejsze" to propozycje treści od portalu Interia, segregowane po popularności wśród użytkowników portalu, dzięki czemu można być zawsze na bieżąco z tym wszystkim, o czym w danej chwili mówi internet.

Warto również przypomnieć, że w nowej wersji aplikacji znalazły się skróty do innych aplikacji Interii, takich jak Quizeirro, Sport czy Nowa Poczta Interia, oraz użytecznych dodatków i rozszerzeń, zawierających m.in. horoskopy, repertuary kin, bieżące kursy walut, notowania giełdowe, programy najpopularniejszych stacji telewizyjnych czy informacje o losowaniach Lotto i wynikach ważnych wydarzeń sportowych.

Kompatybilność z różnymi platformami sprzętowymi

Aplikacja Interia dostępna jest obecnie w specjalnej wersji, w pełni zintegrowanej z pakietem usług Huawei Mobile Services, co gwarantuje jej stabilny rozwój i niezakłóconą obecność w rozwijającym się dynamicznie ekosystemie marki Huawei.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że użytkownicy urządzeń Huawei i Honor mogą korzystać z aplikacji mobilnej Interia już od stycznia ubiegłego roku. To właśnie wtedy trafiła ona oficjalnie do sklepu Huawei AppGallery.

Pobierz nową wersję Aplikacji Interia >

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama