Reklama

Polacy i Amerykanie ćwiczą strzelanie bojowe

Blisko 200 żołnierzy polskich i amerykańskich bierze udział we wspólnych zajęciach taktycznych na poligonie w Drawsku Pomorskim. Żołnierze polskiej 12. Brygady Zmechanizowanej i amerykańskiego 2. Pułku Kawalerii ćwiczą strzelanie bojowe.

Jak poinformowała Agnieszka Jakowiecka z biura prasowego ambasady amerykańskiej w Warszawie, w środę na drawskim poligonie odbędzie się bojowe strzelanie plutonów zmotoryzowanych 1. batalionu Błękitnej Brygady i plutonu amerykańskiego z kompanii Killer 3. batalionu 2. Pułku Kawalerii.

W strzelaniu uczestniczą polskie plutony zmotoryzowane, które przygotowują się do pełnienia dyżuru w ramach Wyszehradzkiej Grupy Bojowej Unii Europejskiej.

Plutony polskie wyposażone są w kołowe transportery opancerzone, a amerykańskie w transportery Stryker.

Reklama

Jak powiedział mjr Piotr Puchała z 12. BZ, trwające od wtorku zajęcia taktyczne polskich i amerykańskich żołnierzy to doskonalenie współpracy na najniższych szczeblach taktycznych, takich jak pluton. - W sposób partnerski łączymy siły, by lepiej przygotować naszych żołnierzy do pracy w środowisku międzynarodowym - dodał.

W zajęciach bierze udział 90 żołnierzy amerykańskich i podobna liczba polskich. Zajęcia potrwają do czwartku.

Amerykanie ćwiczą w Drawsku Pomorskim od 19 stycznia. Zostaną na poligonie do połowy marca. Do tej pory kilkakrotnie organizowano wspólne zajęcia z polskimi żołnierzami, w tym z 12. BZ.

Amerykanie przywieźli ze sobą kilkanaście Strykerów - pojazdy te po raz pierwszy znalazły się na poligonie drawskim.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy