Reklama

Reklama

Pół tysiąca pożarów w całej Polsce podczas Świąt

W Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia doszło do 503 pożarów, w których zginęło pięć osób, a 28 zostało rannych; jedna osoba zginęła od zatrucia czadem - poinformował PAP rzecznik Komendanta Głównego PSP Paweł Frątczak.

W ciągu tych dwóch dni Straż Pożarna wyjeżdżała do interwencji 1325 razy.

Jak powiedział Frątczak, cechą wspólną wszystkich pożarów jest to, że wybuchały w nocy, a najczęstszą ich przyczyną były wady lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych.

Dodatkowo 54 zgłoszone zdarzenia dotyczyły emisji tlenku węgla. W Grudziądzu jedna osoba zginęła od zatrucia czadem, 21 zostało podtrutych i trafiło do szpitala.

Straż Pożarna otrzymała także 722 zgłoszeń dotyczących innych zdarzeń wymagających interwencji, tj. wypadków drogowych, oraz 100 zgłoszeń fałszywych.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy