Reklama

Reklama

Pol'and'Rock Festiwal: Znaleziono zwłoki 35-latka

W czwartek w jednym z namiotów na terenie Pol'and'Rock Festiwal 2019 w Kostrzynie nad Odrą znaleziono zwłoki mężczyzny - podała "Gazeta Lubuska".

Zwłoki mężczyzny w namiocie znaleźli jego znajomi. Poinformowali o tym dbający o bezpieczeństwo festiwalowiczów Pokojowy Patrol, a ten przekazał informację policji.

Jak pisze "Gazeta Lubuska", prokurator wstępnie wykluczył udział osób trzecich w śmierci mężczyzny.

35-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania. Z relacji jego znajomych wynika, że przebywał na festiwalowym polu w Kostrzynie od około trzech tygodni.

Owsiak: Jest nam bardzo przykro

"Muszę przekazać smutną wiadomość i z tego powodu jest nam bardzo przykro. Jedna osoba zmarła na Festiwalu, jest to 35-letni mężczyzna, którego danych nie mamy" - powiedział w piątek na konferencji prasowej prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Reklama

Jak przekazał Owsiak, "nasze służby zachowały się bardzo profesjonalnie". "Kiedy dostały informację, że osoba ta jest w namiocie i nie daje oznak życia, natychmiast pojawili się tam nasi ratownicy, a po chwili lekarze" - powiedział.

"Została natychmiast zawiadomiona policja. Trwają ustalenia przyczyny zgonu, pierwsze ustalenia są takie, że zgon nastał z przyczyn naturalnych" - mówił.

W jego ocenie, "ten przykry dla nas, bardzo smutny wyjątek potwierdza regułę: ludzie tu bardzo dbają o siebie i widzę to także osobiście".

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbywa się 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywają się spotkania z przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama