Reklama

Pogrzeb Kornela Morawieckiego będzie miał charakter państwowy

Podjęto decyzję, że Kornel Morawiecki spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że do czasu pogrzebu premier Mateusz Morawiecki nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek w wieku 78 lat.

Pytany w programie Tłit WP, jak będzie wyglądała teraz końcówka kampanii, szef KPRM podkreślił, że premier był bardzo związany ze swoim zmarłym ojcem. 

"Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty pan premier będzie wyłączony z kampanii. Teraz będziemy przygotowywać się do uroczystości pogrzebowych. To będzie oczywiście pogrzeb państwowy" - poinformował.

Reklama

Premier zawiesza kampanię wyborczą

"Do czasu pogrzebu premier na pewno nie będzie prowadził kampanii. To jest naturalne, że każdy po śmierci bliskiej osoby skupia się przede wszystkim na sprawach osobistych" - dodał Dworczyk.

Dopytywany, czy wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Kornela Morawieckiego, szef KPRM powiedział, że ostatecznie zapadła decyzja, że "miejscem spoczynku będzie Warszawa".

"Natomiast, jeśli chodzi o datę i godzinę, to takie decyzje zapadną w najbliższym czasie i będziemy o nich informować" - powiedział Dworczyk. Dopytywany, czy Kornel Morawiecki zostanie pochowany na Powązkach odpowiedział: "Tak, to będą Powązki Wojskowe".

Dworczyk powiedział też, że Kornel Morawiecki był "osobą absolutnie wyjątkową, która swoim życiem udowodniła, że można poświęcić niemal wszystko dla służby Polsce".

"Myślę, że jest to jedna z ostatnich takich postaci, która w tak bezkompromisowy sposób walczyła o to, żeby Polska była w pełni suwerennym, niepodległym i demokratycznym krajem, którą żegnamy" - dodał.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy