Reklama

Pogrzeb Jana Nowickiego. Jest data i miejsce

Jak informuje burmistrz Kowala, pogrzeb aktora Jana Nowickiego odbędzie się w jego rodzinnej miejscowości w środę 14 grudnia. Msza pogrzebowa zaplanowana jest na godzinę 13.

Msza pogrzebowa aktora Jana Nowickiego odbędzie się w środę o godzinie 13 w kościele parafialnym św. Urszuli w Kowalu, po której urna z prochami aktora spoczną w rodzinnym grobowcu na pobliskim cmentarzu. Organizatorem pogrzebu jest rodzina, a wsparcia w jego przygotowaniach udziela miasto Kowal, którego Nowicki był honorowym obywatelem.

Jan Nowicki nie żyje. Pogrzeb w Kowalu

- Jan Nowicki przed kilkoma laty zaprojektował rodzinny grobowiec i doprowadził do jego powstania. W grobowcu spoczęły szczątki krewnych, przodków aktora, m.in. matki, ojca i rodzeństwa, które zmarło w dzieciństwie - powiedział burmistrz Eugeniusz Gołembiewski.

Reklama

Gołembiewski potwierdził, że jest spokrewniony z Janem Nowickim i jest jego chrześniakiem. 

- Mój dziadek Stanisław Paszyński był bratem matki aktora - Marii Nowickiej, z domu Paszyńskiej. Nasze domy w Kowalu stały obok siebie, sąsiadowaliśmy przez płot. Nowicki przed kilkunastoma laty przeniósł się do oddalonej około 10 km od Kowala miejscowości Krzewent, gdzie stworzył swoje siedlisko w urokliwym miejscu nad jeziorem. W Kowalu nadal mieszka siostra aktora, Hanna i pozostała część rodziny - dodał.

Burmistrz Kowala zaznaczył, że za życia Nowicki wyraził wolę, żeby uroczystości pogrzebowe w kościele odbyły się bez obecności fotoreporterów i operatorów kamer.

Jan Nowicki był jednym z najpopularniejszych polskich aktorów, zagrał niemal 200 ról. Tytułowy Wielki Szu w filmie Sylwestra Chęcińskiego, Ketling w "Panu Wołodyjowskim", odtwórca głównej roli w "Magnacie" Filipa Bajona. W latach 1964-2005 był związany ze Starym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Krakowie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jan Nowicki | Pogrzeb | Kowal | kujawsko-pomorskie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy