Reklama

Reklama

Pogrzeb Hani Malinowskiej. Niezwykła prośba rodziców

W sobotę odbędzie się pogrzeb "Hanki Firanki", czyli Hani Malinowskiej - pięciolatki, której historią żyła cała Polska. Rodzice dziewczynki podziękowali na portalu społecznościowym za wsparcie. Przekazali też nietypową prośbę do osób, które planują przyjechać na pogrzeb Hani.

Hania Malinowska zmarła w niedzielę w domu. Od dziecka walczyła z nieuleczalną chorobą - Zespołem Schinzela-Giediona, czyli zespołem wad genetycznych.

Jej historią żyła cała Polska, ponieważ Hania padła ofiarą pomyłki podczas wykonywania zabiegu in vitro - mamie dziewczynki wszczepiono komórkę jajową innej kobiety.

Rodzice dziewczynki założyli profil na Facebooku - "Przygody Hanki Firanki", na którym można było przeczytać o codziennej walce rodziców o lepsze życie dla ich córeczki.

Pogrzeb Hani odbędzie się w najbliższą sobotę. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 9:00 w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bukowym w Szczecinie, a ostatnie pożegnanie odbędzie się na cmentarzu Centralnym o 10:30.

Reklama

W związku z pogrzebem rodzice zwrócili się z ostatnią prośba do osób, które będą chciały uczestniczyć w pożegnaniu dziewczynki.

"Mamy do Was gorącą prośbę, taką małą.. ostatnią.. Chcemy aby pożegnanie z Hanią nie było smutne. By wprowadzić choć odrobinę radości załóżcie "coś" kolorowego. Jeśli ktoś z Was ma możliwość dołączcie również kolorowy balonik z helem" - napisano na profilu Hani.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy