Reklama

Pogorszył się stan zdrowia Tomasza Komendy

​Tomasz Komenda prawie rok temu wyszedł na wolność po 18 latach spędzonych niesłusznie w więzieniu. Jak informuje Wirtualna Polska jego stan psychiczny w ostatnim czasie się pogorszył.

Komenda miał zostać przesłuchany pod koniec stycznia. Jednak biegły psycholog uznał, że jego stan psychiczny na to nie pozwala. "Stan psychiczny Tomasza Komendy nie pozwala na wykonanie czynności. Przełożyliśmy je o kilka tygodni" - powiedział Wirtualnej Polsce Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Pełnomocnik Tomasz Komendy mec. Zbigniew Ćwiąkalski potwierdza, że niesłuszne skazany jest w złym stanie: "Jego stan psychiczny jest gorszy niż bezpośrednio po opuszczeniu więzienia. Ma takie dołki, że odłożyliśmy na razie także czynności związane z przygotowaniem wniosku o zadośćuczynienie. Tyle lat za kratami robi swoje" - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską mec. Zbigniew Ćwiąkalski.

Reklama

Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w postępowaniu, które skutkowały skazaniem Komendy na 25 lat więzienia. Drugi wątek dotyczy pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Chodzi o nieodpowiednie traktowanie Komendy w kolejnych zakładach karnych.

Śledczy przesłuchali już kilkudziesięciu świadków.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama