Reklama

Pogoda: Wiosenny wybuch ciepła. Na termometrach 20 stopni

Wiosenna pogoda zostanie z nami na dłużej. Nawet do 20 st. C pokażą termometry w najbliższych dniach. Po ciepłym weekendzie czeka nas chwilowe ochłodzenie, po którym nastąpi wybuch ciepła i w kraju rozpoczną się wiosenne dni. Jak prognozują synoptycy z IMGW, najcieplej będzie w czwartek. Razem z wyższą temperatura możemy spodziewać się pierwszych wiosennych burz.

Chociaż na początku tygodnia przez Polskę przetacza się front chłodny, który przyniesie przelotne opady deszczu i burze, kolejne dni pogoda będzie w pełni wiosenna.

Słońce czy deszcz? Sprawdź najlepsze prognozy dla swojego regionu na Pogoda Interia

Prognoza pogody. 20 stopni w marcu

Portal fanipogody.pl prognozuje, że od wtorku do Polski zacznie napływać cieplejsza masa powietrza. Jak zaznaczono, pod koniec tygodnia temperatury na południu kraju będą o ponad 10 st. C wyższe od normy.  

Reklama

W środę w całym kraju będzie ciepło, a wiosnę odczują przede wszystkim mieszańcy południowego-zachodu. Na termometrach będzie można zobaczyć nawet do 20 st. C. Wysokie temperatury mają utrzymać się do piątku. 

Według portalu dobrapogoda.pl przekroczenie granicy 20 st. C pojawi się około 23-24 marca. Najwyższych temperatur możemy się spodziewać na południu.  

Pogoda. Wiosna zostanie na dłużej? 

Synoptycy IMGW przekazali, że według najnowszej prognozy pogody w piątek pojawi się głęboki niż na Bałtyku, który będzie wpływał na pogodę w całym kraju. W nocy możliwe burze. W sobotę i niedzielę możemy spodziewać się zachmurzeń i przelotnych opadów deszczu. Miejscami możliwe będą burze.  

Zgodnie z prognozami w marcu spodziewane jest jeszcze ochłodzenie. W nocy z 28 na 29 mogą pojawić się nawet przymrozki.  

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pogoda | wiosna | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy