Reklama

Reklama

Pogoda. Upały i burze wciąż na horyzoncie. IMGW alarmuje

Prognozujemy, że we wtorek front atmosferyczny będzie się przemieszczał z zachodu na wschód kraju. Przyniesie opady deszczu i burze - przekazała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Dodała, że burzy z opadami deszczu należy się spodziewać na wschodzie, południowym wschodzie i w centrum kraju.

Zgodnie z prognozą pogody Ewy Łapińskiej z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), we wtorek rano na wschodzie i południowym wschodzie kraju powinno być pogodnie i słonecznie. Temperatura wyniesie od 20 do 21 stopni Celsjusza. 

Pogoda na wtorek. IMGW: Burze nad Polską

- Od Pomorza przez Kujawy po Ziemię Łódzką i Opolszczyznę mogą wystąpić burze i spaść przelotny deszcz - wskazała Łapińska. Podkreśliła, że "w rejonach burz porywy wiatru wyniosą do 65 km/h, opady deszczu do około 30 mm".

Sytuacja pogodowa zmieni się po południu.

Opadów deszczu i burzy należy się spodziewać na wschodzie, południowym wschodzie oraz w centrum kraju. - Warmia i Mazury, Pomorze, Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyzna, Podkarpacie, Śląsk, Małopolska - tutaj wszędzie burze. Natomiast na zachodzie, północnym zachodzie raczej przelotny deszcz - zaznaczyła synoptyk IMGW.

Reklama

Ewa Łapińska wskazała, że temperatura maksymalna we wtorek będzie się wahać od 21-22 stopni Celsjusza na Podhalu i nad morzem, w centrum i na zachodzie 26 st. C, do 32 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Jak zaznaczyła, we wtorek wiatr będzie słaby i umiarkowany. - W burzach porywy wiatru mogą wynieść 70-75 km/h, opady deszczu w burzach około 15 mm, na południu lokalnie 35 mm - przekazała Ewa Łapińska. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy