Reklama

Pogoda: Śnieżyce nad Polską. Trudne warunki na drogach

Atak zimy w Polsce. Przez kraj przechodzą śnieżyce, niektóre drogi są oblodzone, wieje też silny wiatr. Intensywne opady sparaliżowały gdańskie lotnisko. Jeśli możesz, zostań w domu! - nawołuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Przez Polskę przechodzą gwałtowne śnieżyce. Obecnie sypie w szerokim pasie od Pomorza Środkowego, przez Toruń, Warszawę, Łódź, do Katowic i Krakowa. W kolejnych godzinach strefa będzie się przemieszczać na wschód kraju.

"Miejscami opady o natężeniu umiarkowanym ograniczające widzialność do 300 m. Od zachodu opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Drogi śliskie" - poinformowało IMGW.

Na zachodzie kraju obserwuje się porywisty wiatr, miejscami w porywach do 90 km/h. W najbliższych godzinach nadal spodziewane są porywy dochodzące do 80-90 km/h.

Reklama

W stolicy do akcji wyjechało 170 posypywarek, które pracują na ulicach, którymi kursują autobusy miejskie. To w sumie 1,6 tys. km stołecznych dróg - poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta. Niestety, jak na razie żywioł wygrywa i powoduje opóźnienia, a nawet zmiany tras komunikacji miejskiej.

"W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (opad śniegu, lokalne oblodzenia) w całej sieci warszawskiego transportu publicznego występują opóźnienia w kursowaniu pojazdów wszystkich trakcji. Możliwe opóźnienia kursów, odwołania oraz skierowanie linii na trasy objazdowe" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Pogoda: Atak zimy w całym kraju. Policja apeluje do kierowców

Śnieg mocno sypie w Małopolsce. Mieszkańcy i turyści przebywający na południu regionu dostaną alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Związane jest to zarówno z obfitymi opadami jak i zagrożeniem lawinowym w Tatrach. 

Na drogach krajowych samochody ciężarowe nie radzą sobie na podjazdach. Tak jest m.in. na górskim odcinku Zakopianki. Problemy są także na krajowej siódemce w kierunku granicy ze Słowacją w Chyżnem. Podobnie jest na drodze krajowej 49 w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej i przejścia granicznego w Jurgowie. 

Gdzie chwyci silny mróz? Sprawdź najlepsze prognozy na Pogoda Interia

Łódzkie: Ciężarówki nie mogły podjechać na wiadukt

Niebezpiecznie jest także na drogach w Łódzkiem. Samochody ciężarowe, które z powodu śliskiej nawierzchni nie mogły podjechać na wiadukt - łącznicę na autostradzie A2 utrudniały przejazd trasą w kierunku Poznania. Na większości obszaru Łódzkiego, w tym w samej stolicy regionu, pada mokry śnieg - meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniami.

Trudne warunki pogodowe sparaliżowały gdańskie lotnisko. Sześć samolotów zostało przekierowanych do innych miast. Samolot z Warszawy wrócił do stolicy. Z Gdańska odwołano trzy loty. 

Policja apeluje do wszystkich kierowców o ostrożność i ograniczenie prędkości. 

"Uwaga! Dziś i jutro (03/04.02) Intensywne opady śniegu. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Trudne warunki na drogach. Jeśli możesz, zostań w domu" - takim alertem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, części małopolskiego i śląskiego.

SMS-owe ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu i zagrożeniu lawinowym w piątek popołudniu otrzymały osoby przebywające w powiecie tatrzańskim (woj. małopolskie). RCB ostrzegło, by nie planować wyjść w góry i uważnie śledzić komunikaty pogodowe.

Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | zima | śnieg | trudne warunki na drogach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy