Reklama

Pogoda. Silne mrozy w Polsce. Termometry wskażą nawet do -21 stopni

Pogoda zaskoczyła. Do Polski nadciągnęły silne mrozy. Nawet do -21 stopni C. wskażą termometry w najbliższych dniach. Taka pogoda pozostanie z nami na dłużej. Temperatura w Polsce zmieni się dopiero w drugiej połowie lutego.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, środkowa i północno-wschodnia jest w zasięgu rozległego wyżu, którego główne centrum znajduje się nad południową Anglią. Rejon Morza Śródziemnego i południowo-wschodnie obszary Europy obejmują niże z układami frontów atmosferycznych; w zasięgu niżu i ciepłego frontu atmosferycznego pozostaje także północ Skandynawii. Polska jest w wyżu znad Anglii. Z północnego wschodu napływa zimne powietrze arktyczne.

Pogoda w Polsce. Silne mrozy w poniedziałek

W poniedziałek w kraju będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami na północy, wschodzie i południu słabe przelotne opady śniegu, nad morzem możliwe są również opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od -6 st. C. na południowym wschodzie, około -2 st. C. w centrum do 3 st. C. nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat od -8 st. C. do -5 st. C., w rejonach podgórskich Sudetów od -3 st. C. do -1 st. C. Wiatr będzie przeważnie słaby, zmienny; nad morzem umiarkowany z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr porywisty.

Reklama

Według najnowszych prognoz pogody w nocy w zachodniej połowie kraju będzie na ogół pogodnie, na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z lokalnymi rozpogodzeniami. Na wschodzie słabe opady śniegu. Miejscami, głównie na północy, marznące mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna wyniesie od -12 st. C. na południowym wschodzie, około -7 st. C. W centrum i na zachodzie do -2 st. C. na północnym wschodzie i około -1 st. C. nad morzem; najcieplej na Helu 0 st. C.; w rejonach podgórskich od -17 st. C. do -15 st. C, lokalnie do -21 st. C. Wiatr na zachodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Pogoda na wtorek. Najnowsza prognoza

We wtorek w dzień zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym zachodzie rozpogodzenia. Na wschodzie i południowym wschodzie wystąpią słabe opady śniegu. Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. 

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyneisie od -1 st. C. do 1 st. C., nad morzem do 4 st. C. W rejonach podgórskich od -7 st. C. do -2 st. C. Wiatr przeważnie słaby, północno-zachodni.

Kiedy nadejdzie zmiana pogody? Sprawdź najlepsze prognozy w serwisie Interii

Prognoza długoterminowa

Mróz pozostanie z nami na dłużej. Jak podaje portal fanipogody.pl nie ma co liczyć na ocieplenie. Dwucyfrowy mróz będzie występował szczególnie w nocy, głównie w górach i rejonach górskich. Pogoda długoterminowa wskazuje jednak na możliwość dwucyfrowego mrozu również na nizinach. 

Do połowy miesiąca nie musimy się z to martwić o dużą ilość opadów, burze czy silny wiatr. Jeśli w najbliższych dniach pojawi się śnieg, to będzie on symboliczny. 

Na południu, centrum, wschodzie i północnym wschodzie prognozowany jest natomiast całodobowy mróz. Temperatura dodatnia może pojawić się na południu, centrum, wschodzie i północnym wschodzie.  

Ocieplenie ma przyjść do nas dopiero w drugiej połowie lutego. Wstępne prognozy pokazują, że temperatury w Polsce mają sięgać nawet 10 stopni C. na plusie. 

Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | mrozy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy