Reklama

Reklama

Pogoda na weekend. "Wygrali ci, którzy na wypoczynek wybrali wybrzeże"

Na północy upał, na południu silny deszcz i burze - tak w skrócie można opisać pogodę w sobotę. Kto liczył na poprawę w niedzielę, może się rozczarować. Synoptycy prognozują, że strefa opadów i burz rozciągnie się niemal nad całą Polską. - Wygrali ci, którzy na weekendowy wypoczynek wybrali wybrzeże – tam będzie upalnie i słonecznie. Miłośnicy gór nie mają szczęścia - mówi synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

W górach przez cały długi weekend wystąpią burze z gradem i ulewne deszcze. - Góry odradzam nie tylko ze względu na burze. Ulewne deszcze mogą sprawić szybki przyrost stanu wód, może być niebezpiecznie, miejscami możliwe podtopienia - ostrzega synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe. Alerty przed silnym deszczem oraz burzami objęły województwa od Śląskie i Łódzkiego aż po wschodnią granicę. Miejscami możliwy także grad i silny wiatr. 

Pogoda. Słońce i upał na wybrzeżu 

W weekend pogodnie na wybrzeżu.  - Już w piątek na Pomorzu Zachodnim był upał - ponad 31 stopni. Wysoka temperatura będzie się utrzymywała na całym wybrzeżu. W sobotę i w niedzielę termometry pokażą tam do 31 stopni, a w poniedziałek ok. 30 stopni - powiedziała Ilona Bazyluk z IMGW.

Reklama

Kiedy na piaszczystych nadbałtyckich plażach turyści będą się wygrzewać w słońcu, w pozostałej części kraju pojawią się opady deszczu i burze. - Lokalnie może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr osiągnie do 65 kilometrów na godzinę - przewiduje synoptyk.

W Polsce północnej słoneczna, wyżowa pogoda przez większość dnia będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka Na pozostałym obszarze Polski dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne, które w czasie większych przejaśnień mogą przejściowo słabnąć do obojętnych - informuje IMGW. 

Pogoda na weekend. Burze i deszcze w niedzielę niemal w całej Polsce

W niedzielę strefa opadów i burz rozciągnie się niemal nad całą Polską. Ładnie będzie tylko na krańcach północno-wschodnich i nad morzem. Choć będzie tam trochę chłodniej, to i tak temperatura sięgnie ok. 25 stopni. W poniedziałek już mogą się pojawić opady deszczu, jednak głównie w woj. zachodniopomorskim, w pomorskim będzie wciąż ładnie.

W poniedziałek na pozostałym obszarze weekendowy wypoczynek popsują również burze. Należy się ich spodziewać zwłaszcza na zachodzie i południu kraju.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy