Reklama

Reklama

Pogoda na tydzień: Termometry znów pokażą 36 stopni. Gdzie będzie najcieplej?

Do Polski już w środę wrócą upały - wynika z tygodniowej prognozy IMGW. Na zachodzie kraju będzie nawet do 36 stopni Celsjusza. Zmiana pogody prognozowana jest dopiero w piątek. Nad Polską przejdą wtedy burze.

Według najnowszych prognoz IMGW poniedziałek i wtorek będą pogodne, choć możliwe są przelotne opady deszczu. W poniedziałek na Śląsku i Opolszczyźnie, a we wtorek na południu prognozowane są także burze. Temperatura będzie się wahać od 19 stopni na Suwalszczyźnie i nad morzem do 24 stopni w centrum kraju i 26-27 stopni na zachodzie.

Prognoza pogody: Wracają upały. Będzie ponad 30 stopni

Środa będzie pierwszym dniem, gdy na zachodzie kraju słupki rtęci przekroczą 30. kreskę. Termometry pokażą od 24°C, 25°C na Suwalszczyźnie, w dolinach Karpat i lokalnie nad morzem do 33°C na zachodzie. Padać może jedynie w Karpatach.

Reklama

W czwartek odrobinę się zachmurzy, a na północy kraju może przelotnie popadać. Jednak na pozostałym obszarze będzie słonecznie i upalnie, od 26°C na północnym wschodzie do 31°C w centrum i 36°C na zachodzie.

Prognoza długoterminowa: W piątek zmiana pogody

Wysoka temperatura utrzyma się także w piątek. Termometry pokażą od 21°C, 23°C na Pomorzu i nad morzem do 35°C na zachodzie. Prognozy IMGW przewidują jednak, że w piątek nastąpi zmiana pogody, ponieważ od zachodu zacznie się ochłodzenie. Na tym obszarze Polski spodziewane są opady deszczu i burze. W czasie burz wiatr może osiągać w porywach do 80 km/h.

Jaka pogoda w weekend?

Po zmianie pogody weekend będzie raczej słoneczny i bez opadów. Skończą się też upały - słupki rtęci pokażą do 26, 27 stopni na południu i zachodzie kraju.

Czytaj też: Osiem najpiękniejszych plaż w Polsce. Między innymi "Majorka Północy"

Używasz środków na kleszcze lub komary? Te błędy mogą się skończyć tragicznie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy