Reklama

Reklama

Pogoda. Ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarowe

Na zachodzie kraju występuje wysokie zagrożenie związane z pożarami, miejscami można mówić o ekstremalnie wysokim zagrożeniu - wynika z informacji opublikowanej w niedzielę przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarami występuje zwłaszcza na północnych krańcach województwa wielkopolskiego i w niektórych rejonach zachodniopomorskiego - wynika z prognozy na niedzielę i poniedziałek przygotowanej przez specjalistów z IMGW.

Bardzo wysokie zagrożenie pożarem jest na styku województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także w lubuskim, zwłaszcza w okolicach Zielonej Góry.

Zagrożenie pożarowe w niemal całej Polsce

Z prognoz synoptyków IMGW wynika też, że z zagrożeniem pożarowym, chociaż już nie tak wysokim, musimy się liczyć na przeważającym obszarze Polski. Jedynie na wschodniej Lubelszczyźnie zagrożenie określono jako niskie.

Reklama

"Na naszej stronnie można sprawdzić prognozowane zagrożenie pożarowe na dziś i następny dzień" - przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W serwisie zagrożeń pożarowych dostępne są również tak szczegółowe dane jak wilgotność i temperatura gleby czy szybkość rozprzestrzeniania się ognia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy