Reklama

Pogoda. Będzie ślisko. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla kilku województw. Niebezpiecznie ślisko będzie również w niedzielę.

W sobotę 28 stycznia wieczorem niebo będzie silnie zachmurzone. Dodatkowo spadnie śnieg, a miejscami także deszcz i mżawka. Temperatura oscylować będzie wokół 0 st. Celsjusza, a to spowoduje, że w nocy z soboty na niedzielę na drogach zrobi się ślisko.

Pogoda już cię nie zaskoczy! Sprawdzaj dokładne prognozy w naszym serwisie

Pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim oraz na północy województwa lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Reklama

Kierowcy powinni także uważać na drogach województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz na południu Wielkopolski. Tam niebezpiecznie będzie już w ciągu dnia, a oblodzenie ma ustąpić w sobotę wieczorem.

Ślisko na drogach także w niedzielę

Marznące opady będą stanowić zagrożenie także w niedzielę. Niebezpiecznie będzie na Warmii i Mazurach oraz na Kujawach. Dodatkowo IMGW ostrzega mieszkańców nadmorskich miejscowości przed silnym wiatrem. 

W poniedziałek marznące opady ustąpią. Wciąż będzie silnie wiało. Alerty pierwszego stopnia mają obowiązywać nad morzem oraz na Dolnym Śląsku.

Ta apka mówi, kiedy spadnie śnieg - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | IMGW | prognoza pogody | alerty IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy