Reklama

Podwyżki dla żołnierzy. Decyzja szefa MON Mariusza Błaszczaka

Podwyżki dla żołnierzy. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że w przyszłym roku ich uposażenie wzrośnie "o ponad 600 zł".

Minister o decyzji poinformował na Twitterze. "Będą kolejne podwyżki dla żołnierzy! Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie godnych warunków służby w Siłach Zbrojnych RP. Dlatego zdecydowałem o podwyższeniu uposażenia żołnierzy w przyszłym roku o ponad 600 zł" - przekazał.

"Już ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA w ochronie granicy polsko-białoruskiej. Jesteśmy także przygotowani, aby w każdej chwili zwiększyć zaangażowanie Sił Zbrojnych RP w tę operację" - napisał w sobotę na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Reklama

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

W sobotę Straż Graniczna poinformowała, że strażnicy odnotowali 457 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Czytaj więcej: Karol Wilczyński: To nie migranci są wrogiem

Od początku października odnotowano już ok 12,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Z informacji przekazanych przez SG wynika też, że w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców przebywa 1,7 tys. osób.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Błaszczak | MON | podwyżki dla żołnierzy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy