Reklama

Reklama

Podwyżki dla parlamentarzystów. Ryszard Terlecki: Nie ma tego tematu

W porządku najbliższego posiedzenia Sejmu nie ma podwyżek dla parlamentarzystów - poinformował wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki po posiedzeniu prezydium Izby. Nie ma tego tematu - podkreślił.

W czwartek odbyły się posiedzenia Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów przed zaplanowanym na 16-17 września posiedzeniem Izby.

Ryszard Terlecki pytany przez dziennikarzy, czy na najbliższym posiedzeniu Sejmu rozstrzygnięte zostanie "weto" senackie do ustawy dotyczących wynagrodzeń m.in. parlamentarzystów, odpowiedział: "Nie ma tego w porządku obrad".

Na uwagę, że podobno w tej sprawie "klamka zapadła", że będą przegłosowywane podwyżki, odparł, że "żadna klamka nie zapadła i nie ma tego tematu".

W podobnym tonie wypowiedziała się także w rozmowie z dziennikarzami wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO), która zapewniła, że na ten moment w porządku obrad nie ma "żadnych kontrowersji, żadnych nowych punktów, niczego nowego".

Reklama

14 sierpnia Sejm uchwalił zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, wiążące ich wysokość z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego, a nie, jak dotąd, z kwotą bazową corocznie określaną w ustawie budżetowej. 17 sierpnia Senat opowiedział się przeciw podwyżkom, ustawa wróci więc do Sejmu.

Jak poinformował szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski posłowie na posiedzeniu, które odbędzie się w dniach 16-17 września, zajmą się nowelizacją budżetu państwa. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy