Reklama

Poczta Polska wyemitowała znaczek "Korona Gór Polski"

Pierwsza edycja Festiwalu Przyjaciół Gór odbyła się w weekend w Kamienicy (Małopolska). Obchody zostały zorganizowane przez Klub Zdobywców Korony Gór Polski, świętujący 20-lecie powstania. Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja najnowszego znaczka wyemitowanego przez Pocztę Polską.

Klub Zdobywców Korony Gór Polski został powołany w 1997 roku, zrzesza miłośników pieszych wędrówek po górach. Korona Gór Polski liczy 28 szczytów w poszczególnych pasmach górskich Polski. W założeniu miała to być lista zawierająca najwyższy szczyt każdego pasma.

Rośnie liczba członków klubu

Do tej pory do organizacji przyłączyło się ponad 17 tysięcy osób. Z roku na rok liczba członków rośnie. Klub zrzesza nie tylko ludzi mieszkających na terenie Polski, ale także mieszkające poza granicami kraju. Miłośnicy gór wydają miesięcznik "Wciąż wędrujemy", a także organizują różnego rodzaju imprezy związane z tematyką górską.

Reklama

W tym roku Klub Zdobywców Korony Gór Polski świętuje 20-lecie. Z tej okazji szef stowarzyszenia Łukasz Lis podjął się organizacji Festiwalu Przyjaciół Gór w Kamienicy.

Znaczek od Poczty Polskiej

Podczas spotkania klubowego zaprezentowany został znaczek "Korona Gór Polski" emitowany od 30 czerwca przez Pocztę Polską. Znaczek jest owocem wielomiesięcznej współpracy Poczty Polskiej z Klubem. Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej zapewnia, że jest to dopiero początek dalszych wspólnych działań.

Pomimo tego, że od pierwszej emisji znaczka minęło zaledwie kilka dni, twórcy pomysłu już zbierają pozytywne opinie. Jak przyznaje szef Klubu, w skrzynce mailowej aż roi się od wiadomości od zachwyconych filatelistów oraz miłośników gór. Obydwie strony są ze współpracy bardzo zadowolone. Dzięki solidarnemu nakładowi sił powstał znaczek przedstawiający Rysy.

Wydrukowano go techniką rotograwiurową, w formatach: 51 x 31,25 mm oraz 90 x 70 mm; w nakładzie: 110 000 sztuk (blok numerowany perforowany) oraz 55 000 sztuk (blok numerowany nieperforowany). Autorką projektu jest Agnieszka Sancewicz.

Natalia Walczak

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy