Reklama

Reklama

Pobity dziennikarz "Gazety Wyborczej" to jej wicenaczelny

Jak informuje dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski, w noc sylwestrową pobity został wicenaczelny dziennika, Piotr Stasiński. Wcześniej nie ujawniano nazwiska zaatakowanego.

W środę rano serwis Niezależna.pl donosił o brutalnym pobiciu dziennikarza "Gazety Wyborczej". Do zdarzenia doszło w sylwestra, w okolicach Wólki Kosowskiej na terenie gminy Lesznowola. 

Z relacji serwisu wynikało, że sprawcami była prawdopodobnie grupa Wietnamczyków. Przyczyną kłótni, której efektem był brutalny atak, jak podawał serwis wPolityce.pl, były fajerwerki, które grupa odpalała w ogrodzie sąsiadującym z posesją dziennikarza.  

wPolityce.pl, powołując się na oświadczenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie, poinformował, że 7 stycznia 2020 roku pobity dziennikarz złożył zawiadomienie w sprawie ataku.

Reklama

Jak się okazuje, pobitym dziennikarzem "Gazety Wyborczej" był jej wicenaczelny - Piotr Stasiński. Czytamy o tym w tekście dziennikarza "GW", Wojciecha Czuchnowskiego, który ujawnia szczegóły zajścia.

"W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia do jego ogrodu i na dach jego domu zaczęły wpadać płonące fajerwerki. Wypuszczali je sąsiedzi z willi znajdującej się po przeciwnej stronie ulicy. Płonące resztki spadały na ściółkę pod drzewami iglastymi i w ogrodzie. Stasiński, obawiając się, że może dojść do pożaru, poszedł interweniować. W odpowiedzi został zwyzywany, a gdy oznajmił, że wezwie policję - ciężko pobity" - pisze Czuchnowski.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie pobicia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy