Reklama

Reklama

PO uruchomiło narzędzie przeciwko "złym zmianom"

Platforma Obywatelska uruchomiła stronę internetową, która ma być miejscem "wyrażenia sprzeciwu wobec złych zmian zachodzących w Polsce", a także miejscem prezentowania opinii i komentarzy przez obywateli. Przedstawione na stronie głosy PO chce wykorzystywać podczas sejmowych debat.

Jak podano w komunikacie PO, na stronie internetowej www.vetoobywatelskie.pl na bieżąco będzie można wyrażać weto wobec decyzji rządu, a także przedstawiać własne zdanie w danej sprawie, czy zadać rządzącym pytanie.   Obecnie można tam wypowiedzieć się na temat zmian dotyczących mediów publicznych, Trybunału Konstytucyjnego i "inwigilacji internetu".   

"Wspólne działanie jest niezbędne w szczególności, gdy pierwszy raz od 25 lat, cała władza skupiona jest w rękach jednej partii. Taka władza absolutna, która nie słucha ludzi i nie komunikuje się z nimi, jest zagrożeniem dla obywateli, bo złe decyzje rządzących mają bezpośredni wpływ na życie Polek i Polaków" - napisano w komunikacie PO.  

Reklama

Podkreślono w nim, że powstanie strony to wynik protestów ulicznych gromadzących niezadowolonych z rządów PiS. Według PO potrzebne jest jedno wspólne miejsce w sieci, gdzie obywatele składając podpis będą mogli zaprotestować i wywierać presję na PiS, w celu wycofania się ze szkodliwych - ich zdaniem - zmian.   

Platforma zapowiada, że głosy, opinie obywateli posłowie PO będą "chcieli wykorzystać podczas debat sejmowych, nie tylko poprzez ilość zebranych podpisów przeciw danej decyzji, ale także cytując wypowiedzi ludzi oburzonych na konkretną decyzję partii rządzącej".   

Głosy obywateli - jak zapowiedziano w komunikacie PO - mają być przedstawione już podczas najbliższego, rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy