Reklama

Po tym zdjęciu biskupów w sieci zawrzało. KEP tłumaczy

Konferencja Episkopatu Polski zamieściła wspólne zdjęcie biskupów na tle łódzkiej katedry. Duchowni pozowali blisko siebie i nie mieli zasłoniętych twarzy. Gdy w sieci zawrzało, biuro prasowe KEP wydało oświadczenie, w którym przekazało, że to fotograf poprosił biskupów o zdjęcie maseczek, by byli lepiej widoczni na zdjęciu.

W poniedziałek i wtorek (5-6 października 2020) odbywało się 387. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. - Arcybiskupi i biskupi omawiają w Łodzi i Pabianicach rolę i zadania Kościoła we współczesnym świecie, przede wszystkim w czasie i po pandemii - mówił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.

KEP zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie hierarchów pozujących na tle łódzkiej katedry. Duchowni stanęli lub usiedli bardzo blisko siebie, nie mieli też zasłoniętych twarzy. Na fotografię zareagowali internauci, dziennikarze oraz politycy.

Reklama

"Ponad 100 biskupów - mężczyzn w grupie ryzyka z całej Polski zrobiło sobie wczoraj koronaparty - spotkali się bez maseczek i żadnych środków ostrożności. Wstyd" - napisał dyrektor legislacji klubu Lewicy Dariusz Standerski.

"Księża biskupi respektują wszystkie zalecenia sanitarne"

W odpowiedzi na pojawiające się w sieci zarzuty, biuro prasowe KEP wydało w czwartek oświadczenie w tej sprawie. Podkreślono w nim, że w czasie odbywającego się 5 i 6 października Zebrania Plenarnego KEP w Łodzi "dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa - maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń".

"Księża biskupi na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia" - głosi treść oświadczenia.

"Księża biskupi, respektując wszystkie zalecenia sanitarne, sami wielokrotnie zwracali się do wiernych z prośbą o ich przestrzeganie" - dodano.

Na nowszych zdjęciach grupowych, udostępnianych na profilu episkopatu, fotografowani występują już w maseczkach.

Interia/Polsat News/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy