Reklama

Reklama

PO: Rządzący mogą przyjąć ustawy groźne dla demokracji

Platforma Obywatelska ostrzega, że do końca roku rządzący mogą przyjąć kilka ustaw groźnych dla demokracji. Andrzej Halicki z tego ugrupowania powiedział w radiowej Jedynce, że chodzi tu o ustawy: o mediach, policji i służbie cywilnej.

Jego zdaniem, ustawa o policji ogranicza wolności obywatelskie, między innymi wprowadzając możliwość inwigilacji w internecie. Andrzej Halicki odrzuca argumenty Prawa i Sprawiedliwości, że jej przyjęcie jest związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który wymagał doprecyzowania zakresu działań operacyjnych. Poseł PO przekonuje, że pod tym pretekstem rządzący dokonują zamachu na wolność osobistą.

Gość Jedynki powiedział także, że nowa ustawa o mediach grozi ich natychmiastowym upartyjnieniem. Zapewne zostanie ona podpisana jeszcze do końca roku, "po 15-minutowych konsultacjach".
Zdaniem Andrzej Halickiego, niebezpieczne są także zmiany w służbie cywilnej. Według niego, jedynym kryterium tworzenia kadry urzędniczej będzie lojalność partyjna.

Reklama

Poseł Platformy Obywatelskiej powiedział też, że dotąd Polska była wzorem transformacji ustrojowej, teraz działania władz budzą na Zachodzie coraz większe zdziwienie i zaniepokojenie. 25 stycznia w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy ma odbyć się posiedzenie komisji monitorującej, która zajmuje się państwami, gdzie są problemy z demokracją.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy