Reklama

Reklama

Po decyzji TK w sprawie aborcji. Strajk Kobiet publikuje mapę protestów

Ogólnopolski Strajk Kobiet zaprezentował w niedzielę wieczorem (1 listopada) w mediach społecznościowych interaktywną mapę, która pozwala zobaczyć, gdzie i kiedy planowane są demonstracje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Poniedziałek (2 listopada) to kolejny dzień protestów - przewidziano blokady dróg w całej Polsce.

"Działamy i robimy rzeczy: oddolnie, tak jak możemy, tak jak czujemy najlepiej. Przed wami nasza nowa strajkowa mapa, dzięki której nie tylko zobaczycie, co i gdzie się dzieje, oraz ile Was będzie, ale także możecie dodać swoje własne wydarzenie" - czytamy na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

Interaktywną mapę można zobaczyć TUTAJ.

Jak z niej wynika, protesty odbywają się również w wielu miejscach poza granicami kraju. 

Reklama

Przykłady to np. Norwegia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy czy Czechy.

Co w poniedziałek?

Poniedziałek (2 listopada) to 12. dzień protestów. Tak jak w ubiegłym tygodniu na ten dzień przewidziano blokady dróg w całym kraju.

Manifestacja w stolicy ma rozpocząć się o godz. 17. Ogólnopolska akcja blokowania ulic rozpocznie się godzinę wcześniej.

Postulaty Strajku Kobiet

Protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego trwają od 22 października, kiedy to Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Postulaty Strajku Kobiet to m.in. kwestia aborcji i pełni praw kobiet, prawa społeczności LGBT, wprowadzenie świeckiego państwa i usunięcie religii ze szkół, zaradzenie katastrofie klimatycznej czy likwidacja tzw. śmieciówek na rynku pracy. Strajk chce zająć się także kwestiami praw zwierząt, edukacji oraz służbą zdrowia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy