Reklama

Reklama

​PO chce posiedzenia sejmowych komisji ws. wypadku premier Szydło

Posłowie PO Marek Wójcik i Cezary Tomczyk złożyli w poniedziałek wniosek o wspólne posiedzenie sejmowych komisji spraw wewnętrznych i administracji oraz obrony narodowej, w związku z piątkowym wypadkiem premier Beaty Szydło. Zażądali dymisji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

"Dzisiaj składamy wniosek o połączone posiedzenie komisji spraw wewnętrznych i obrony narodowej w sprawie sytuacji w służbach chroniących najważniejsze osoby w państwie" - powiedział Wójcik. Podkreślił przy tym, że Prawo i Sprawiedliwość rządzi Polską od blisko półtora roku. "I to PiS ponosi odpowiedzialność za sytuację w służbach chroniących najważniejsze osoby w państwie" - zaznaczył poseł PO.

Zwrócił uwagę, że w ciągu ostatniego roku doszło m.in. do wypadku z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło oraz ministrów jej rządu. "Te wszystkie wypadki pokazują, że w Biurze Ochrony Rządu panuje chaos spowodowany działaniami ministra (SWiA) Mariusza Błaszczaka i (wice) ministra (SWIA) Jarosława Zielińskiego, którzy doprowadzili do czystki kadrowej" - mówił Wójcik.

Reklama

Politycy PO zażądali też dymisji Błaszczaka. Tomczyk pytany, czy Platforma poprze wniosek Nowoczesnej o wotum nieufności wobec szefa MSWiA, odparł: "Najpierw chcielibyśmy dać ministrowi Błaszczakowi szansę, by honorowo podał się do dymisji".

W piątek w Oświęcimiu doszło do wypadku kolumny samochodowej z udziałem auta, którym jechała premier Beata Szydło. Premier powiedziała w niedzielę w "Wiadomościach" TVP, że czuje się dobrze, nie ma poważnych obrażeń i liczy na to, iż w ciągu kilku dni zapadnie decyzja pozwalająca jej opuścić szpital.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy