Reklama

Reklama

PO apeluje do prezydenta o weto noweli ustawy o IPN

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak zaapelował w czwartek do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o IPN. "Mamy do czynienia z najpoważniejszym kryzysem w polskiej polityce zagranicznej po 1989 r." - ocenił.

Senat poparł w czwartek przed godz. 2 w nocy bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. 

Nowelizacja ustawy o IPN trafi teraz do podpisu prezydenta.

Siemoniak na konferencji prasowej w Sejmie "w imieniu PO i demokratycznej opinii publicznej w Polsce" zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie noweli ustawy o IPN.

Poseł PO wezwał też prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który - w jego ocenie - ponosi odpowiedzialność za kryzys na linii Polska-Izrael, do wyjaśnienia Polakom "o co tak naprawdę chodzi i dlaczego PiS działa wbrew polskiej racji stanu". 

Reklama

"W ocenie Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z najpoważniejszym kryzysem w polskiej polityce zagranicznej po 1989 r." - stwierdził Siemoniak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje