Reklama

Płk Ireneusz Szeląg nie jest już szefem Wojskowej Prokuratury Okręgowej

Naczelna Prokuratura Wojskowa podała, że z powodu stanu zdrowia z wojska i prokuratury odszedł płk Ireneusz Szeląg, szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która prowadzi śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej.

"We wrześniu komisja lekarska wydała orzeczenie, zgodnie z którym pan płk Szeląg został uznany za niezdolnego do zawodowej służby wojskowej. Wobec tego prokurator generalny w listopadzie odwołał dekretem płk Szeląga z funkcji prokuratora, natomiast z dniem 17 listopada pan pułkownik ubył w stan spoczynku jako żołnierz zawodowy" - powiedział mjr Marcin Maksjan z NPW.

Jak wyjaśnił, w momencie uprawomocnienia się orzeczenia komisji lekarskiej, sytuacja żołnierza zawodowego jest przesądzona - musi zostać zwolniony z zawodowej służby wojskowej, bez względu na to, czy chce dalej służyć w wojsku. "Tak było również w przypadku płk Szeląga" - powiedział Maksjan.

Reklama

Płk Ryszard Filipowicz p.o. szefa

Poinformował również, że p.o. szefa Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie jest obecnie płk Ryszard Filipowicz.

Płk Szeląg ma 49 lat. Funkcję wojskowego prokuratora okręgowego w Warszawie objął tuż przed katastrofą smoleńską - 15 marca 2010 r.

Informację odejściu prok. Szeląga podał portal niezalezna.pl.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy