Reklama

Reklama

PKW odrzuciło sprawozdanie finansowe Porozumienia. Jest odwołanie

Rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk poinformował, że partia złożyła odwołanie po tym, jak Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła jej sprawozdanie finansowe. "To rozstrzygnięcie jest nieprzystające do rzeczywistości" - stwierdził.

We wtorek "Rzeczpospolita" podała, że PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe partii Jarosława Gowina za 2018 r. przez niewielką kwotę 233,18 zł. To opłata za korzystanie z mediów w lokalu udostępnionym komitetowi wyborczemu przez partię Porozumienie. Dziennik podkreśla jednak, że pomimo małej kwoty zakwestionowanej podczas weryfikacji sprawozdań, prawo jest bezwzględne i dokumenty PKW musiała odrzucić. Porozumienie nie odczuje jednak straty subwencji z budżetu państwa, ponieważ jej nie pobierało - podkreśliła gazeta.

"Odwołanie zostało już złożone" - poinformował we wtorek rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk.

Reklama

"Uważamy, że to rozstrzygnięcie jest nieprzystające do rzeczywistości, bo rzekome naruszenie zasad, jakich się dopuściliśmy, jeśli przyjąć, że było, było zupełnie bez znaczenia" - ocenił Bortniczuk.

Partia Gowina to nie jedyne ugrupowanie, którego sprawozdanie kwestionuje PKW - podobny los spotkał Ruch Narodowy i partię zmarłego we wrześniu ojca premiera - Konrada Morawieckiego Wolni i Solidarni. W jej przypadku błędnie przyjmowano wpłaty na kampanię - tłumaczy gazeta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje